Новини, останні новини України та світу сьогодні — Beta.in.ua » Новини » Публікації » Суспільство » В Україні найбільше чекають усиновлення діти віком від 10-12 років
15:47 Понеділок 0 1 460

В Україні найбільше чекають усиновлення діти віком від 10-12 років

18-09-2023, 15:47
У нашій країні найбільше потребують усиновлення діти віком 10-12 років і старші, натомість українці здебільшого хочуть взяти в родину малюків від двох місяців до 5-6 років.

Про це повідомила керівниця Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей Ірина Тулякова в ефірі телемарафону “Єдині новини”, повідомляє кореспондент Укрінформу.


“Ми маємо враховувати, що процес усиновлення - він не тільки про те, що ти хочеш, наприклад, взяти в сім’ю дитину, він іще й про співвідношення твоїх очікувань і можливостей, які є в країні. У нас дуже велика кількість родин, які б хотіли б удочерити або всиновити дитину від двох місяців до 5-6 років. Водночас в Україні найбільше потребують родини діти від 10-12 років і старші. Їх переважна більшість. Плюс дітки з інвалідністю, їх теж у нас дуже багато. Або сімейні групи - сестрички-братики, найчастіше це три-чотири дитини. 


Тож у нас іде така невідповідність бажанням і очікуванням усиновлювачів”, - розповіла Тулякова.


Вона звернула увагу потенційних батьків на те, що “діти старшого віку - це теж ті діти, які потребують родинного тепла… А маленьких діток у нас насправді дуже мало”.


На уточнення журналістів, чи будуть внесені зміни у процес усиновлення у зв’язку зі скаргами на його складність через бюрократичну тяганину, керівниця Координаційного центру відповіла: “Так, звичайно будуть, але хотіла б теж звернути увагу, що процес усиновлення в усьому світі не є легким, це велика відповідальність”.


“В Україні не найтриваліший період усиновлення, якщо порівнювати з іншими країнами. З іншого боку - так, є дуже багато бюрократичних аспектів. У тому числі зараз, в умовах війни вони пов’язані з відсутністю тієї кількості соціальних працівників, або працівників ССД , які могли б підтримувати і допомагати родинам”, - зазначила Тулякова.


Вона додала, що Координаційний центр з розвитку сімейного виховання та догляду дітей працює разом з Міністерством соціальної політики та Міністерством цифрової трансформації над удосконаленням діджитал-рішень, які дозволять спростити деякі бюрократичні процеси.


“Але, з іншого боку, сам процес навчання, підготовки і прийняття рішень про усиновлення не може бути дуже швидким. Він має бути досить свідомим”, - наголосила Тулякова.СПОДОБАЛОСЯ? Розкажіть друзям:ЗАЛИШТЕ КОМЕНТАР

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
21:53 П'ятниця 0 461 Сучасні тягачі: технічні параметри та призначення Тягачі є невід'ємною частиною транспортної інфраструктури, що відіграє ключову роль у перевезенні вантажів різних типів. Ці могутні машини призначені для тяги різних видів вантажних причепів та напівпричепів, а також інших об'єктів, що потребують пересування на великі відстані. Основним завданням їх є забезпечення безпечного та ефективного руху великих вантажів дорогами та спеціалізованими майданчиками. Купити тягач з Європи пропонує національний постачальник спецтехніки та вантажівок «Європа Авто». Замовляйте потужний транспортний засіб та насолоджуйтесь його функціональністю.
Суспільство 11:04 Середа 0 1 134 Експерт назвав умови, за яких не буде аварійних відключень узимку

Енергосистема України на сьогодні приведена у “достатньо нормальний стан”, її відновлення триває, тож якщо не буде великих морозів та додаткових руйнувань, аварійних відключень електроенергії взимку вдасться уникнути.