Новини, останні новини України та світу сьогодні — Beta.in.ua » Новини » Подіїї » Дзеркаль назвала терміни візиту МАГАТЕ на Запорізьку АЕС
16:04 П'ятниця 0 2 081

Дзеркаль назвала терміни візиту МАГАТЕ на Запорізьку АЕС

26-08-2022, 16:04
Подіїї 2 081 0
Місія МАГАТЕ має відвідати Запорізьку АЕС наступного тижня, повідомила радник міністра енергетики Лана Зеркаль в ефірі Радіо НВ.
"Наступного тижня заплановано візит місії МАГАТЕ, і зараз вирішуються всі логістичні маршрути, як вони діставатимуться. Незважаючи на те, що росіяни погодилися, що місія їхатиме через територію України, вони штучно зараз створюють всі умови для того, щоб місія не доїхала до об'єкта з огляду на ситуацію навколо нього", – сказала Зеркаль.
Вона зазначила, що головною метою візиту місії МАГАТЕ є контролювати ситуацію на станції та вжити необхідних заходів, щоб убезпечити Європу і весь світ від можливої катастрофи.
У свою чергу міністр енергетики Герман Галущенко закликає МАГАТЕ та ООН організувати спільну місію на ЗАЕС для контролю над ядерною безпекою та застосуванням зброї російськими військами.
"Спільна місія МАГАТЕ та ООН на ЗАЕС повинна мати мандат для дослідження не тільки норм забезпечення ядерної безпеки, а й зовнішніх компонентів безпеки, передусім тих, що стосуються зброї і її застосування російськими військовими на території станції та біля неї. Термінова деокупація та демілітаризація ЗАЕС – єдиний шлях, щоб Європа могла спокійно спати і не боятися ядерних хмар у своєму небі", – написав він.
Галущенко нагадав, що 25 серпня ЗАЕС вперше в історії була повністю відключеною від електромережі і що російські окупаційні війська обстрілами території навколо станції спровокували зміни в стабільності її роботи.
За словами міністра, від можливих катастрофічних наслідків світ убезпечив професіоналізм українських енергетиків.
"Наявність на ЗАЕС та біля неї російських військових, подальші дії яких не можна передбачити, – це постійний триґер можливої ядерної катастрофи", – наголосив він.
Зазначимо, станом на ранок 26 серпня всі шість енергоблоків ЗАЕС все ще відключено від енергомережі.


СПОДОБАЛОСЯ? Розкажіть друзям:ЗАЛИШТЕ КОМЕНТАР

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив